У світі налічується понад 40 тис. родовищ нафти. 60% нафти видобувається на 300 родовищах - гігантах («слонах»). Всі «слони» були відкриті в 30 - 70-ті роки ХХ століття.

40% нафти видобувається на 40 тис. родовищах – «мишах», відмінна риса яких - дуже короткий термін життя.

 

Нафтопошукові роботи представляють собою послідовність удач і розчарувань першопрохідців, ведених або досвідом, або - за браком останнього - відвагою і досягненнями технічного прогресу.

 

Світові розвідані запаси нафти оцінюються в 150 млрд.т, а прогнозовані запаси складають 250-270 млрд.т. Родовища нафти знаходяться в різних районах світу, проте розподіл їх по країнах і регіонах украй нерівномірний.

 

Детальніше про ці та інші цікаві факти та процеси, повязані з географією нафти, ви дізнаєтесь на першому етапі квесту.

 

Результатом роботи має стати слайдова презентація

(до 5 слайдів), яка розкриє найважливішу географічну інформацію про нафту.


Завдання 1.

Перегляньте навчальні фільми про ГЕОЛОГІЧНУ РОЗВІДКУ покладів нафти, ВИДОБУВАННЯ та ТРАНСПОРТУВАННЯ нафти. Опишіть способи розвідування, технологію буріння, види транспорту для перевезення нафти.


Завдання 2. 

Знайдіть на КАРТІ СВІТУ 10 країн - лідерів з нафтовидобування (інтерактивна вправа з самоперевіркою).


Завдання 3.

Проаналізуйте статистичні дані таблиці. Порівняйте показники кожної країни по її запасах нафти та споживанню. Зробіть висновки.


Завдання 4.

Здійсніть навколосвітній "нафтовий" круїз і ви дізнаєтесь про доведені запаси нафти в більшості країнах світу. На допомогу - ІНТЕРАКТИВНА КАРТА СВІТУ.


Звіт про роботу.

Створіть презентацію, опублікуйте її за допомогою веб - сервісу calameo та надішліть посилання на неї викладачеві зі сторінки КОНТАКТ.



Чи знаєте ви?

 

У М'янмі, найбіднішій країні, багатій природними ресурсами, люди знаходять способи збільшити свій дохід за рахунок видобування нафти примітивними і небезпечними методами.


Майже п'ятдесят років на півдні африканської держави Нігерія в дельті річки Нігер добувають «чорне золото» - нафту. Нігерія входить в десятку найбільших нафтовиробників, але, незважаючи на це, вона відноситься до найбідніших країн світу. Майже 70% відсотків населення живуть за межею бідності. Щоб вижити, багато жителів займаються нелегальним нафтовидобутком у жахливих умовах.


Якщо в Ірані та Саудівській Аравії досить пробурити одну неглибоку свердловину в піску, до якої легко під'їхати на будь-якому позашляховику, то в Росії нафта зосередилася в сибірських болотах, де взимку -50, а влітку +30.

Бурити в болоті неможливо, тому нафтовики спочатку вирубують ліс, осушують болота і відсипають майданчик з піску, до якого підводять дорогу і електричний струм. А бурять не вертикально вниз, а під нахилом.


Запрошуємо до історичного етапу!