Ласкаво просимо в дивовижний світ - світ історії нафти: найнеобхіднішої і в той же час найзагадковішої корисної копалини.

 

Вже понад 150 років життя людини нерозривно пов'язане з «чорним золотом», але до сих пір вчені і фахівці не прийшли до єдиної думки про його геологічне походження і наявність корисних запасів на Землі. Зате ні в кого не викликає сумніву, що сучасний світ і навіть історія новітнього часу були б зовсім іншими, якби не нафта.

 

Результатом роботи має стати презентація (до 5 слайдів), яка розкриє найважливішу історичну інформацію про нафту.


Завдання 1.

З’ясуйте та запам’ятайте ПОХОДЖЕННЯ слова "нафта", "нефть".


Завдання 2.

Дізнайтесь, як ДАВНО людство почало використовувати нафту.


Завдання 3.

Перегляньте ДОКУМЕНТАЛЬНІ КАДРИ з історії видобування нафти на початку ХХ століття.

Що вас вразило?


Завдання 4.

Напалм (нафтопродукт) застосовувався авіацією США під час Другої світової війни, в Корейській війні в 1950—1953 роках та особливо широко — під час війни у В`єтнамі в 1964—1973 роках. Перегляньте ВІДЕОДОКУМЕНТ часів в’єтнамської війни.

Ваші враження?


Завдання 5. 

Сучасна історія знає П’ЯТЬ НАФТОВИХ ВІЙН, що закінчилися катастрофою.

Дізнайтесь про них, зробіть висновки.


Звіт про роботу

Створіть презентацію, опублікуйте її за допомогою веб - сервісу calameo та надішліть посилання на неї викладачеві зі сторінки КОНТАКТ.



Чи знаєте ви?

Як це не дивно, нафта, яку стали видобувати промисловим способом тільки в середині ХІХ століття, супроводжує людство з найдавніших часів.

Можливо, міф про Прометея, який приніс людям небесний вогонь, зародився завдяки відкриттю нафтових джерел на Кавказі - саме в горах Кавказу ніс покарання благодійник людства.


В Китаї в ІV столітті нашої ери вперше пробурили нафтову свердловину, використовуючи порожнисті стовбури бамбука. Нафта використовували як паливо - її палили, щоб закип'ятити соляний розчин з природних джерел, випарити воду і добути таким чином сіль. Найглибші свердловини досягали 240 метрів. Більш того, китайці створили цілі трубопроводи з бамбукових трубок, що ведуть від місця видобутку до соляних джерел.


VII століття н. е. Винайдено найсильнішу зброю раннього середньовіччя - «грецький вогонь», який не можна було загасити ні водою, ні піском. Сучасні вчені вважають, що до складу цього засобу входили нафта, смола, селітра, каніфоль і сірка.


 

Перші свідчення про видобування нафти у Західній Україні відносяться до сер. ХVII ст. Один з місцевих дослідників знайшов в старих архівах Кракова дані про те, що дистильована домашнім способом світла нафта (з Борислава) продавалась на ринках Галичини. 


Запрошуємо до економічного етапу!