Нафтовидобувна і нафтопереробна промисловість має суттєвий вплив на навколишнє середовище. Це відбувається на всіх етапах «великого шляху» нафти - від буріння пошукових свердловин в процесі розвідки до викиду парникових газів при використанні моторного палива. Тому в галузі необхідно використовувати найсучасніші технології, що дозволяють мінімізувати екологічні ризики.

 

Результатом роботи має стати презентація (до 5 слайдів),

яка розкриє найважливішу екологічну інформацію про нафту.


Завдання 1.

Визначте ФАКТОРИ забруднення навколишнього середовища нафтопродуктами.


Завдання 2.

Прочитайте інформацію про ЕКОЛОГІЮ ВИДОБУТКУ НАФТИ.

З’ясуйте, як забезпечується на даному етапі екологічна небезпека.


Завдання 3.

Мінімальний вплив нафтопереробного виробництва на навколишнє середовище можливий при ретельному дотриманні технологій виробництва. Сучасні розробки дозволяють раціонально використовувати природні ресурси, запобігати та оперативно ліквідувати виникаючі забруднення.

Назвіть сучасні МЕТОДИ УТИЛІЗАЦІЇ ВУГЛЕВОДНІВ, опрацювавши дану інформацію.


Завдання 4.

Основне забруднення навколишнього середовища нафтопродуктами відбувається не під час аварій, інформація про які миттєво потрапляє у випуски новин, а під час повсякденного використання палива. Тому в наші дні, коли питання охорони навколишнього середовища стало одним з найважливіших в масштабах людства, до автозаправних станцій (АЗС) висуваються ВИСОКІ ЕКОЛОГІЧНІ ВИМОГИ.

Перелічте їх, ознайомившись з інформаційними матеріалами.


Завдання 5.

Назвіть ЗАХОДИ ЩОДО ПОПЕРЕДЖЕННЯ екологічних аварій при транспортуванні нафти танкерним флотом та по трубопроводах.



Чи знаєте ви?

Одне з перших техногенних землетрусів, пов'язаних з видобутком нафти, відбулося в 1939 році на родовищі Вілмінгтон в Каліфорнії. Воно стало початком цілого циклу стихійних лих, які призвели до руйнування будівель, доріг, мостів, нафтових свердловин і трубопроводів. Проблему вирішили закачавши воду в нафтоносний пласт. Але цей метод - далеко не панацея. Вода, закаченная в глибинні пласти, може вплинути на температурний режим масиву і стати однією з причин виникнення землетрусу.


Без коментарів...

За оцінками фахівців, 80% відсотків техногенних аварій відбуваються через недобросовісну роботи співробітників підприємств. Іншими словами, головна причина аварій - людський фактор.


Як ліквідують наслідки


Сьогодні площа областей, які зазнали впливу людини при видобутку нафти, становить одну четверту від показників тридцятирічної давності. Це відбувається завдяки розвитку технологій і застосування сучасних методів горизонтального буріння, пересувних бурових установок і свердловин малого діаметру.


 

Щоб переробити порцію нафтошламу біотехнологічними методами, потрібно 2 місяці. Отриманий в результаті ґрунт можна використовувати для будівництва доріг, ліквідації ярів або для розбивки газонів.


Запрошуємо до хімічного етапу!